Kokia kalba rašyti „LinkedIn“ tinkle skirtingoms auditorijoms?

Kuria kalba rašyti „LinkedIne? Kurti atskirus profilius? Pasitikėti vertimo funkcija platformoje? Rašyti viena kalba vieną įrašą, antrą – kita, o gal viename įraše sudėti abiejų kalbų įrašus?

Šie klausimai dažniausiai kyla mažose rinkoje kaip mūsų. Jie nekyla JAV ar JK rinkose, nekyla ispanakalbėse ar prancūziškai kalbančiose visuomenėse. Tačiau mums – mūsų klausimai. 

Aprašysiu kelias dažniausias situacijas ir pagal jas rekomenduoju nuspręsti, kaip geriausia komunikuoti jūsų atveju.

Kontaktų kalba. Įsivertinkite, kiek ir kokių kontaktų turite, kokia kalba jie bendrauja. Jei dauguma lietuviai – atsakymas aiškus. Mažesnė dalis kita kalba bendraujančių jūsų pažįstamų pasinaudos vertimo funkcija arba leisis su jumis į artimą kontaktą, kad sužinotų, apie ją kalbate.

Kai kontaktai skyla į dvi lygias dalis. Matote, kad visgi jūsų kontaktų ratas skyla į dvi lygias dalis – lietuviškai kalbantys ir nekalbantys. Tada apsispręskite, kurį sprendimą rinksitės – komunikuosite viename įraše dviem kalbomis, kaip, pavyzdžiui, daro Kanados premjeras Justinas Trudeau „Instagramo“ paskyroje. Jo komunikacijos komandos pasirinkimas – pirma rašyti anglų kalba, tada atskirti įrašą Kanados vėliavos simboliu ir skelbti tą patį įrašą prancūzų kalba. O gal visgi skelbsite atskirus įrašus atskiromis kalbomis? Tada verčiau skelbkite ne vieną dieną, o padarykite kelių dienų pauzę, kad algoritmas neapkaltintų jūsų „spaminimu“.

Kita rinka? Planuojate dirbti ir kurti gyvenimą visai kitoje rinkoje? Tada ir kurkite komunikaciją toje rinkoje įprasta kalba. Jums nebūtina prisirišti prie lietuviškų kontaktų. Tačiau žinokite, kad kol sukaupsite naujų kontaktų bazę, jūsų turinio įsitraukimas gali kristi, nes tendencijos tokios, kad mieliau ir dažniau įsitraukiame į turinį, kuris parašytas mūsų gimtąja kalba. 

Daugiau praktinių patarimų „LinkedIno“ tinkle – apačioje tarp susijusių įrašų. 

Kaip vertinate šį įrašą?
  • Įdomu
  • Jau žinojau
  • Pritaikysiu
Veiksmai
Deimantė Bagdanavičienė
Bendraukime8 671 81779
Slapukų žinutė

Nėra nieko „skaniau“ už mūsų „slapukus“. Be jų mūsų svetainė nevalgoma. Sužinokite receptą.

Įvyko klaida. Bandykite vėliau.